Берлінський дизайнер створює посуд із кавової гущі (фото)

Фото: Kaffeeform Об этом сообщает holosua.in.ua со ссылкой на СМИ.Дизайнер із Берліна Юліан Лехнер виготовляє горнята та стакани з кавової гущі, тобто відходів виробництва кавових напоїв.

Лехнер отримує сировину для матеріалу від берлінських кав’ярень. Кавові вичавки потім поєднує з натуральним клеєм та часточками деревини. Отриману массу заливає у форми.

Таким чином, матеріал містить біополімери, але не бісфенол А – пластик, який використовують для внутрішнього покриття більшості посудин для напоїв та упаковок продуктів харчування.

Фото: KaffeeformКонцепція стартапу Лехнера Kaffeeform полягає в тому, що споживання кави у світі постійно зростає, відповідно, зростає й кількість відходів від неї.

Дизайнер працював над формулою матеріалу протягом трьох років. Першу чашку він створив у 2015-му. Торік Kaffeeform отримав нагороду Red Dot 2018 за інноваційний підхід.

Фото: KaffeeformНа сайті Kaffeeform повідомляється, що для поглиблення розуміння еко-підходу Лехнер нещодавно провів кілька днів у хатині серед лісів Норвегії, без електрики, водопроводу та мобільного зв’язку.

Чашки та стакани з кавової гущі – багаторазові та повністю розкладаються. Лехнер стверджує, що чашки одночасно легкі та достатньо міцні, їх, зокрема, можна мити у посудомийній машині і вони не розіб’ються в разі падіння з висоти у півтора метра.

Фото: KaffeeformВ Україні працює сайт, на якому можна придбати посуд Kaffeeform, але його вартість буде дорожчою, ніж на німецькому сайті (котрий, утім, не має опції міжнародної доставки). Наприклад, маленька чашка для еспресо коштує 20 євро (проти 12,5 євро), а більше горня для капучіно – 25 євро (проти 16,7 євро).

Читайте також: 11 екологічних альтернатив речам, якими ми користуємось щодня

Ми також писали про київську майстриню, яка виготовляє керамічні горнятка для кави. А італійська дизайнерка розробила упаковку з харчових відходів, бактерій та дріжджів.

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Джерело статті: “https://hmarochos.kiev.ua/2019/10/02/berlinskyj-dyzajner-stvoryuye-posud-iz-kavovoyi-gushhi-foto/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя